×

Looduskivid

Looduskivid

Looduskividest

Looduskivi on omanäoline vastupidav ehitus – ja  viimistlusmaterjal, mis kestab aastakümneid ja ehk rohkemgi ning saab kindel olla, et kunagi ei eksisteeri samasugust toodet ega mustrit. Bulgaaria mägedest kaevandatud looduskivid on kaunid ja vastupidavad ning kõrgelt hinnatud kaunistades paljusid erinevaid ehitisi ning kodusid üle maailma.

Kvartsiidid on peamiselt kvartsist koosnev teraline moondekivim. Kvartsiidid lähtekivimiks on liivakivi, mis on muutunud kvartsiks suure kuumuse ja rõhu all. Kuna liivakivi võib olla mitmesugust värvi, võib seda olla ka kvartsiit. Puhas kvartsiit on kas valge või hall, pruuni ja punakat tooni annab raudoksiidi sisaldus, kollakat ja muud tooni annavad teised keemilised ühendused. Kvartsiidis võib olla ka liivakividele omane värvide kihistus, mis aga ei muuda kivimi tugevust.

Kvartsiitide kõvadus Mohsi skaalal on 7, survetugevus 100-450 mPa ja tulekindlus kuni 1770 C. Suur survetugevus lubab teda kasutada siseseinte, fassaadide, soklite, kui ka põrandate kattematerjalidena . Suur tulekindlus annab võimaluse neid kasutada saunades (nt. kerise tagused seinad), kui ka kaminate, korstende katmisel. Kvartsiite müüakse nii lõigatult, kui ka vabakujulisena, vastavalt soovija vajadusele.

Kvartsiidid on looduslikud ja ei muuda ökoloogilist maailma.

Looduskivide valik                     Kohe laosolevad kampaaniatooted leid SIIT

Hinnapäring