×

Kreisel

Kreisel

 

Kreisel hoonete soojusisolatsiooni tehnoloogia on uute hoonete ehitamise ja vanade hoonete renoveerimise, samuti igasugust tüüpi välisseinte soojustamise kompleksne kaasaegne tehnoloogia. See seisneb soojusisolatsiooikihi (vahtpolüsterooli või mineraalvillaplaatide) seinte külge kinnitamiseks KREISEL`i spetsiaalliimiga (Vollwarmeschutz), EJOT kinnitustüüblite, -profiilide ja KREISEL`i spetsiaalliimile paigaldatud EJOT armatuurvõrguda, kruntides ja teostades viimistlustööd KREISEL`i mineraalse või sünteetilise krohviga.

KREISEL`i soojustustehnoloogia eelised ja majanduslik kasulikkus seisnevad alljärgnevas:

  • kui hoone soojustusisolatsiooni tehnoloogiat valitakse uue hoone ehitamisel ja selle eelarve koostamisel, siis vähenevad hoone ehituskulud;
  • ehitatavate seinte paksuse ja vundamendi võib vähendada miinimumini;
  • ei ole tarvilik krohvida tavalise ehituskrohviga;
  • seinte paksuse vähenemise arvel suureneb ehitise kasulik pind;
  • hoone kütmiseks võib kasutada väiksema võimsusega kütteseadet;
  • säästetakse energiat;
  • olenevalt soovitavast soojustuse tasemest võib isoleeriva soojustuskihi kohandada erinevate ehitusobjektide tarbeks, peale selle säästetakse mitte üksnes energiat, vaid paraneb oluliselt ka ehitise kvaliteet;
  • elumajas valitseb terve ja püsiv kliima: suvl jahe, talvel ühtlaselt soe;
  • välisseinte soojusisolatsioon vähendab temperatuurikõikumisi ning see omakorda viib seinte „pinge“ vähenemisele, seega väheneb ka pragude tekkimise oht.

Õhekrohvsüsteem

Õhekrohvi süsteemid koosnevad aluspinnale liimitud ning vajadusel lisaks ka tüüblitega kinnitatud vahtpolüsteroolist või mineraalvillast, mis kaetakse armeeringkihiga. Armeeringkiht koosneb mineraalsest pahtlist ja sellesse uputatud klaaskiud võrgust. Armeering kaetakse kvartsliiva sisaldava krundiga. Viimistluskihina võib kasutada erineva struktuuriga krohve.(mineraalkrohv, polümeerkrohv, silikoonkrohv,  silikaatkrohv, mosaiik e. kirjukivikrohv). Süsteemi kuuluvad erinevad abimaterjalid nagu näiteks sokli siin millele toetatakse vahtpolüsterool ja antakse tugevdatud alusserv.Lisaks kasutatakse veel erinevaid akna ja nurgaprofiile, polüuretaantihendeid jt. Süsteemi aluspinnaks sobivad puhtad ja krohvitud betoonpinnad, tellismüüritis, gaasbetoon (aeroc, siporex), Fibo. Samuti mineraalsed ehitusplaadid (Magrock). Aluspinna tolerants ei tohi olla üle 2 cm.

Parema mikrokliima nimel soovitame eluruumides vahtpolüsterooli asemel kasutada mineraalvilla plaate kuna mineraalvill “hingab” paremini. Te ju ei taha elada kasvuhoones kus õhk ei liigu ja on ebapiisav ventilatsioon? Kui siiski otsustate kasutada soojustamisel vahtpolüsterooli siis tuleb kindlasti üle vaadata kas olemasolev ventilatsioonisüsteem on piisav või tuleb lisaks paigaldada värskeõhu klapid (fresh klapid). Kui ventilatsioon ei ole korralikult lahendatud hakkab eluruumis kogunema niiskus ja võib tekkida hallituse oht mis teadagi ei ole tervislik. Erinevad seene ja hallituse liigid mõjuvad nii tervisele kui maja konstruktsioonidele.